Tworzenie interfejsów, to część projektowania, która jest najbliżej użytkownika. Wymaga połączenia użyteczności z wizualną estetyką. Jak zaprojektować interfejs, który będzie nie tylko piękny graficznie, ale również intuicyjny?

Pozornie projektowanie interfejsów wydaje się prostą sprawą. Ale nie sztuką jest stworzenie efektownej grafiki. Projektant jest odpowiedzialny również za to, by użytkownik wiedział jak korzystać z interfejsu. To nie tylko projektowanie wyglądu, ale też możliwych sposobów korzystania z aplikacji.

Czego się dowiesz?

Podczas warsztatów zapoznamy się z podstawami graficznymi, potrzebnymi do tworzenia "ładnych" i użytecznych interfejsów. Przejdziemy przez podstawy dotyczące: koloru, typografii, siatki, przestrzeni i kontrastu. Jednak przede wszystkim zdefiniujemy co to znaczy, że coś jest "ładne" i dlaczego to nie jest takie łatwe, jak się wszystkim wydaje. Na podstawie wskazówek, wspólnie zaprojektujemy przykładowy fragment interfejsu.

Dla kogo?

Warsztat kierowany jest do osób, które chcą zacząć swoją przygodę z UI i zaprojektowanie swojego pierwszego interfejsu mają jeszcze przed sobą.

Blog Comments powered by Disqus.