Top 5 najpopularniejszych polskich wpisów o meczu

2

3

4

5

Mecz był bardzo emocjonujący i na Twitterze widać radość z wygranych rzutów karnych: cieszy się Lewandowski, cieszą się kibice.
Sporo pisano o Kubie Błaszczykowskim, który strzelił bramkę w regulaminowym czasie gry oraz pewnie wykonał rzut karny.

Zagranicznego Twittera swoim wpisem zdominował Russel Crowe, który wiernie wspierał
naszą reprezentację podczas całego turnieju. Kibice zachwycali się również
przepiękną bramką Shaquiriego.

Liczba tweetów w trakcie meczu

tweety-o-meczach-Polaków

(każdy prostokąt pokazuje liczbę wpisów z okresu 3 minut: 0-3, 3-6 minuta meczu, itd.)

Ponieważ brakowało goli, widać mniejsze skoki aktywności na Twitterze
niż to miało miejsce w meczu z Irlandią Północną. Ale po porównaniu z raportem meczowym widać pewną korelację z wydarzeniami na boisku:

• rozpoczęcie spotkania

• 39 minuta: bramka Błaszczykowskiego na 1-0

• 82 minuta: piękne wyrówmnanie dla Szwajcarów

5

Polscy kibice przed meczem emocjonowali się pojedynkiem Ronaldo z Lewandowskim a potem doceniali
postawę Pazdana oraz, już po odpadnięciu w konkursie rzutów karnych, całego zespołu. Polakom podobała się również bramka Lewandowskiego, który w końcu przełamał się na tym turnieju.

Z kolei zagraniczni kibice z racji trudnego do wymówienia nazwiska Jędrzejczyka żartowali, że jego nazwisko to dobry kandydat na hasło do stadionowego WiFi.
Nasz wierny kibic Russel Crowe zagrzewał Polaków do walki, a po meczu nie krył smutku, ale i gratulował wyniku na Euro naszej reprezentacji.
Zagraniczni komentatorzy zauważyli również, że Portugalia dotarła tak daleko z samymi remisami w regularnym czasie gry.

Podsumowanie

Euro dla Polaków dobiegło końca, mamy jednak nadzieję, że tym zestawieniem udało się nam
uchwycić najważniejsze, najciekawsze i najzabawniejsze momenty tego turnieju na Twitterze.
Turnieju historycznego dla naszej reprezentacji, bo nie tylko udało się nam zdobyć pierwszego gola na Euro, ale
również wygrać pierwszy mecz, wyjść z grupy i odpaść po rzutach karnych dopiero w ćwierćfinale,