envelopmenuskypeburger-menulink-externalfacebooktwitterlinkedin2crossgithub-minilinkedin-minitwitter-miniarrow_rightarrow_leftphonegithubphone-receiverstack-overflowsearch

Twitter o Polsce na Euro 2016 - trochę statystyk - część 2 - faza pucharowa

For English version please read Twitter on Poland at the Euro 2016 - some statistics - part 2 - knockout phase.

Witajcie w drugiej części analizy występów naszej reprezentacji na Euro 2016. W poprzednim wpisie przedstawiliśmy statystyki z meczów fazy grupowej, a w tym wpisie pokażemy najciekawsze tweety dotyczące meczów fazy pucharowej.

Opis sposobu zbierania danych oraz kryteriów oceny został zawarty w pierwszej części, wiec teraz od razu przejdziemy do spotkań Polaków.

Szwajcaria - Polska 1 - 1 (k. 4 - 5)

Top 5 najpopularniejszych polskich wpisów o meczu

1

2

3

4

5

Top 5 zagranicznych wpisów o meczu

1

2

3

4

5

Mecz był bardzo emocjonujący i na Twitterze widać radość z wygranych rzutów karnych: cieszy się Lewandowski, cieszą się kibice. Sporo pisano o Kubie Błaszczykowskim, który strzelił bramkę w regulaminowym czasie gry oraz pewnie wykonał rzut karny.

Zagranicznego Twittera swoim wpisem zdominował Russel Crowe, który wiernie wspierał naszą reprezentację podczas całego turnieju. Kibice zachwycali się również przepiękną bramką Shaquiriego.

Liczba tweetów w trakcie meczu

tweety-o-meczach-Polaków

(każdy prostokąt pokazuje liczbę wpisów z okresu 3 minut: 0-3, 3-6 minuta meczu, itd.)

Ponieważ brakowało goli, widać mniejsze skoki aktywności na Twitterze niż to miało miejsce w meczu z Irlandią Północną. Ale po porównaniu z raportem meczowym widać pewną korelację z wydarzeniami na boisku:

  • rozpoczęcie spotkania

  • 39 minuta: bramka Błaszczykowskiego na 1-0

  • 82 minuta: piękne wyrówmnanie dla Szwajcarów

  • rzuty karne i wygrana Polaków po konkursie jedenastek, mamy awans do ćwierćfinału

Polska - Portugalia 1 - 1 (k. 3 - 5)

Top 5 najpopularniejszych polskich wpisów o meczu

1

2

3

4

5

Top 5 zagranicznych wpisów o meczu

1

2

3

4

5

Polscy kibice przed meczem emocjonowali się pojedynkiem Ronaldo z Lewandowskim a potem doceniali postawę Pazdana oraz, już po odpadnięciu w konkursie rzutów karnych, całego zespołu. Polakom podobała się również bramka Lewandowskiego, który w końcu przełamał się na tym turnieju.

Z kolei zagraniczni kibice z racji trudnego do wymówienia nazwiska Jędrzejczyka żartowali, że jego nazwisko to dobry kandydat na hasło do stadionowego WiFi. Nasz wierny kibic Russel Crowe zagrzewał Polaków do walki, a po meczu nie krył smutku, ale i gratulował wyniku na Euro naszej reprezentacji. Zagraniczni komentatorzy zauważyli również, że Portugalia dotarła tak daleko z samymi remisami w regularnym czasie gry.

Podsumowanie

Euro dla Polaków dobiegło końca, mamy jednak nadzieję, że tym zestawieniem udało się nam uchwycić najważniejsze, najciekawsze i najzabawniejsze momenty tego turnieju na Twitterze. Turnieju historycznego dla naszej reprezentacji, bo nie tylko udało się nam zdobyć pierwszego gola na Euro, ale również wygrać pierwszy mecz, wyjść z grupy i odpaść po rzutach karnych dopiero w ćwierćfinale, nie przegrywając żadnego meczu.