Contents

Cyberbezpieczeństwo: SoftwareMill partnerem technologicznym Snyk

Maria Kucharczyk

04 Jun 2024.2 minutes read

Cyberbezpieczeństwo: SoftwareMill partnerem technologicznym Snyk webp image

Zostaliśmy partnerem technologicznym Snyk, jednej z wiodących platform do Application Security, która umożliwia biznesom szybki rozwój oprogramowania z zachowaniem odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Z aplikacji Snyk korzysta już prawie 30 milionów użytkowników na całym świecie.

Budowanie środowiska, które sprzyja produktywności programistów (Developers Experience) oraz przyspieszenie tempa wytwarzania systemów IT, mają kluczowe znaczenie dla utrzymania konkurencyjności. Nie tylko infrastruktura, ale także jakość kodu źródłowego przekłada się bezpośrednio na sukces lub porażkę Twojej firmy. Ważne jest, by uprościć proces wyszukiwania i naprawiania błędów w kodzie, zanim wpłyną one na działania biznesu. To istotne nie tylko dla samych programistów, ale także dla inżynierów DevOps, zespołów ds. bezpieczeństwa, jak i menedżerów wyższego szczebla.

Poprawa efektywności tworzenia oprogramowania powinna iść w parze z dbaniem o cyberbezpieczeństwo. Decydenci mają kilka strategii do wyboru, które pozwalają na tworzenie efektywnych procesów produkcji oprogramowania i wprowadzanie dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa. Pomagając naszym klientom rozwijać i skalować ich produkty, widzimy, jak ważne jest zadbanie o następujące obszary:

  • optymalny czas wdrażania zmian w systemach IT oraz skrócenie time to value,
  • zmniejszenie naturalnych tarć pomiędzy programistami, deweloperami i zespołami ds. bezpieczeństwa,
  • łagodzenie i ograniczanie zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem,
  • budowanie kultury Developers’ Experience (DevEx).

Budowanie kultury organizacyjnej, w której wszyscy zaangażowani w tworzenie aplikacji IT są odpowiedzialni za bezpieczeństwo, jest łatwiejsze dzięki narzędziom, które przyspieszają rozwój oprogramowania, jednocześnie dając wgląd w to, co dzieje się w systemie w sposób ciągły i na bardzo wczesnym etapie. Snyk to jedno z takich narzędzi, które pozwala na wdrażanie zabezpieczeń i ciągły audyt kodu produktu pod kątem bezpieczeństwa we wczesnej fazie tworzenia aplikacji. Ułatwia pracę programistom, DevOpsom i specjalistom ds. security dając możliwości oceny, monitorowania i śledzenia problemów związanych z bezpieczeństwem w całym cyklu życia oprogramowania – od kodu po chmurę – zapewniając automatyzację i odpowiednie wsparcie.

banner-short-%20blog%20%281%29

Wiemy, że w ciągu ostatnich lat wzrosło zainteresowanie bezpieczeństwem ze względu na coraz bardziej wyrafinowane zagrożenia cybernetyczne, np. incydent związany z bezpieczeństwem XZ, podczas którego złośliwy kod został wprowadzony do krytycznej biblioteki systemu Linux. Firmy potrzebują skutecznych środków ochronnych przed głośnymi incydentami i codziennego skuteczniejszego zarządzania ryzykiem.

Aby kompleksowo stawić czoła tym wyzwaniom, wybraliśmy firmę Snyk ze względu na jej kompleksowe podejście do bezpieczeństwa. Platforma pozwala na wprowadzenie praktyk bezpieczeństwa na różnych poziomach:

  • kod źródłowy: rozbudowana analiza statyczna,
  • zależności: zapewnienie, że wprowadzane biblioteki nie wprowadzają nowych zagrożeń bezpieczeństwa i posiadają odpowiednie licencje,
  • kontenery: wyszukiwanie podatności w pakietach systemu operacyjnego,
  • infrastruktura: skanowanie m.in. plików Terraform pod kątem użycia praktyk zmniejszających bezpieczeństwo,
  • AppRisk: kompleksowa i całościowa analiza słabych punktów oprogramowania.

Widzieliśmy, jak Snyk jest z powodzeniem stosowany przez naszych wymagających klientów, np. z branży fintech, co ugruntowało naszą decyzję o współpracy z nimi.

Chcesz poprawić swoje praktyki w zakresie cyberbezpieczeństwa? Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się, jak nasza współpraca z firmą Snyk może pomóc Twojej organizacji rozwijać się szybciej i bezpieczniej.

Blog Comments powered by Disqus.